Latviešu  English

LZRA pārstāvju atskaite par komandējumu Bosnijā un Hercegovinā

LZRA valdes locekles Natālija Zaiceva un Svetlana Koļesnikova no 2017. gada 19. līdz 23. septembrim bija komandējumā Bosnijā un Hercegovinā uz 21.kongresu to the Association of Accountants and Auditors of republic of Srpska pilsētā Banja Vrucica. Kongresa tēma bija “The role of the accounting and auditing profession in creating financial position of business entities”.

 

Kongresa laikā N.Zaiceva un S.Koļesņikova satikās un pārrunāja interesējošās un aktuālās tēmas ar kolēģiem no dažādām valstīm. Tajā skaitā ar kolēģiem no Bosnijas, Melnkalnes, Horvātijas, Francijas, Serbijas, Igaunijas un citām valstīm. Kolēģe no Serbu Republikas, kura atbild par kvalitātes kontroles organizāciju asociācijā, pastāstīja, ka ir pagājuši tikai 5 gadi kopš ir ievesta tāda institūcija kā kvalitātes kontrole. Tā tika ieviesta, no sākuma veicot kvalitātes kontroli auditoru kompānijās. Bet šogad plāno sākt kontrolēt arī grāmatvedības pakalpojumu sniedzošos uzņēmumus.

Bez tam, LZRA pārstāves uzzināja, ka Serbu Republikā grāmatveža profesija ir sertificēta valsts līmenī. Lai kļūtu par profesionālo grāmatvedi, ir jānoliek eksāmenus un katru gadu ir jāapstiprina savas zināšanas un jāpagarina savu licenci.

 

Kā norāda LZRA pārstāves, šāda veida komunikācija starp kolēģiem no dažādām valstīm ir ļoti lietderīga. Mēs paši varam padalīties pieredzē un uzzināt daudz ko jaunu un interesantu no mūsu kolēģiem – profesionāļiem.

Starptautiskās organizācijas:

Accountancy Europe  The International Federation of Accountants  Lietuvos auditorių rūmai  Audiitorkogu

Valsts institūcijas:

Grāmatvedības un revīzijas politika Valsts ieņēmumu dienests Finanšu un kapitāla tirgus komisija Valsts kaseValsts kontrole

Latvijas organizācijas:

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera    Latvijas Darba devēju konfederācija  
 

Sadarbības partneri:

logo4 Latvijas Republikas grāmatvežu asociācija