Latviešu  English

VID raidījumam “Nekā Personīga” pārmet skatītāju maldināšanu

Saistībā ar 2017.gada 19.februāra raidījumā “Nekā Personīga” izskanējušo informāciju par nepilnībām jaunajā EDS sistēmā, publicējam zināšanai Valsts ieņēmumu dienesta Informāciju plašsaziņas līdzekļiem:

Rīgā, 21.02.2017.

VID raidījumam “Nekā Personīga” pārmet skatītāju maldināšanu

Raidījumā Nekā personīga (19.02.2017) izteiktie pārmetumi par jauno kārtību, kāda uzņēmējiem jāiesniedz gada pārskati Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir nepamatoti. VID atzīst, ka sistēma nav pilnībā perfekta, tomēr raidījumā izskanējušie pārmetumi neatbilst patiesībai.

Nepieciešamos dokumentus ir iespējams izdrukāt, attiecīgajā vietā ieliekot atzīmi. Arī pārmetums par to, ka atsevišķas ailes nav bijis iespējams aizpildīt, nav vietā. Klientu ērtībai atsevišķas ailes automātiski kļūst neaktīvas, tiklīdz sistēma saprot, ka konkrētajam uzņēmumam pēc noteiktiem parametriem tās nav jāaizpilda. Arī aizrādījums, ka nav iespējams iekopēt nepieciešamo tekstu, neatbilst patiesībai - tekstu ir iespējams iekopēt. Sistēma ailēs neļauj kopēt tabulas un diagrammas. Tika norādīts, ka iesniegtais dokuments pazūd, ka nav saprotams, vai tas ir iesniegts, vai nav. Šāda situācija var rasties tikai tādā gadījumā, ja pirms dokumenta nonākšanas VID, revidents konstatē, ka uzņēmuma iesniegtā informācija neatbilst patiesībai. Vēlamies akcentēt, ka jaunās izmaiņas veiktas par kopējo summu 91,6 tūkstošiem eiro, nevis 90 miljoniem eiro.

Kopš spēkā ir jaunā kārtība, gada pārskatus ir iesnieguši 4450 uzņēmumu. VID nav saņēmis būtiskus pārmetumus no uzņēmējiem par jauno sistēmu. Jautājumus, kā ik gadu pie gada pārskatu sagatavošanas, VID saņem par likuma un Ministru kabineta noteikumu piemērošanu. Jebkurā gadījumā mēs ņemam vērā sistēmas lietotāju ierosinājumus un tuvākajā laikā plānojam veikt papildus uzlabojumus, kas uzņēmumiem pārskatu iesniegšanu padarīs vēl ērtāku.

Mēs esam gatavi pastiprinātā režīmā sniegt konsultācijas. VID mājaslapā ir arī pieejama ilustrēta pamācība, video seminārs un prezentācija par jaunajām prasībām gada pārskatu sagatavošanā. Gatavojot jauno kārtību, tika iesaistītas un pilnībā uzklausītas nozaru asociācijas, VID ir organizējis arī īpašus seminārus, kurā zvērinātiem revidentiem tikai rādīts, kā sistēma darbojas dzīvē.  

Starptautiskās organizācijas:

Accountancy Europe  The International Federation of Accountants  Lietuvos auditorių rūmai  Audiitorkogu

Valsts institūcijas:

Grāmatvedības un revīzijas politika Valsts ieņēmumu dienests Finanšu un kapitāla tirgus komisija Valsts kaseValsts kontrole

Latvijas organizācijas:

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera    Latvijas Darba devēju konfederācija  
 

Sadarbības partneri:

logo4 Latvijas Republikas grāmatvežu asociācija