Latviešu  English

Par LZRA tikšanos ar VID vadību 05.01.2017.

2017. gada 5. janvārī LZRA valdes priekšsēdētāja Sandra Vilcāne, valdes locekle Ieva Liepiņa un izpilddirektore Anita Mihejeva tikās ar VID ģenerāldirektori Ilzi Cīruli, VID vadītājas vietnieci Dairu Baškevicu un VID NP vadītājas vietnieci Agnesi Rudzīti.  Ievadā Sandra Vilcāne apsveica Ilzi Cīruli ar stāšanos amatā un novēlēja panākumus, sakārtojot nodokļu iekasēšanas sistēmu un strādājot Latvijas valsts labā.

Pārejot pie konstruktīvas sarunas par uzņēmumu gada pārskatu nodošanu jaunizveidotajā EDS sistēmā, vispirms tika apspriesta 4. janvārī no VID saņemtā informācija par EDS funkcionalitātes demonstrāciju (izraksts no VID elektroniskās vēstules: Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvalde ir iepazinusies ar Latvijas Zvērinātu revidentu asociācijas 2016.gada 19.decembra vēstuli Nr.147. Lai sniegtu iespēju asociācijas biedriem klātienē novērtēt un testa vidē pārbaudīt gada pārskatu elektroniskā noraksta apstiprināšanas Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) tehniskos risinājumus, aicinām jūs piedalīties klātienes revidentu funkcionalitātes demonstrācijā EDS (ar iespēju veikt funkcionalitātes pārbaudi testa režīmā) šī gada 17.janvārī pl. 9.00 VID Talejas ielā 1, 8.stāva telpā Nr.8.5.31 (datorklase ar 24 darba vietām)).

Sarunas pārstāves uzskatīja, ka šajā tikšanās reizē no LZRA puses būtu racionāli piedalīties tiem ekspertiem, kuri jau ir strādājuši darba grupās, snieguši komentārus saistībā ar jauno Gada pārskata likumu un MK noteikumiem  un var turpināt sniegt  pamatotus priekšlikumus EDS funkcionalitātes jautājumos. Ņemot vērā, ka 17. janvārī piedalīsies arī EDS izstrādātājs, iespējams, ka sistēmu vēl operatīvi varēs uzlabot. VID piekrīt iespējami drīz organizēt nākamo apmācību grupu, lai visi zvērinātie revidenti varētu piedalīties EDS funkcionalitātes demonstrācijā. Otrā grupa varētu būt janvāra beigās.

Ieva Liepiņa VID vadību informēja par pirmo klientu, kura gada pārskatu EDS sistēmā viņa apstiprināja š.g. 4. janvārī. Kopumā I. Liepiņas vērtējums izstrādātajai sistēmai ir apmierinošs, izņemot vairākus funkcionalitātes trūkumus, piemēram, ievadot gada pārskata pielikumus, kā arī revidentam nav redzams izsniegtā ziņojuma teksts utt.

VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule apgalvoja, ka šis gads būs pārejas gads uz jauno gada pārskatu iesniegšanas kārtību EDS sistēmā un VID ar to rēķināsies. Turklāt, VID piekrīt virzīt zvērinātu revidentu izteiktus loģiskus un pamatotus priekšlikumus izmaiņām MK noteikumos Nr.399.

Sandra Vilcāne izteica priekšlikumu, ka, uzlabojot EDS sistēmu, būtu nepieciešams izvērtēt:

-          kas saskaņā ar Gada pārskatu likumu uzņēmumam bija jāveic – gada pārskata revīzija vai pārbaude un kas faktiski ir veikta. Šāda informācija noteikti noderētu statistiskai informācijai nākotnē;

-          pievienojot zvērināta revidenta izsniegto atzinumu, jābūt norādei par atzinuma  veidu.

Sarunas nobeigumā puses vienojās, ka LZRA līdz 10. janvārim sagatavos VID rakstisku ierosinājumu par nepieciešamajām izmaiņām MK noteikumos Nr.399, konkrēti nosakot to dokumentu kopumu, kuru PDF formātā zvērināts revidents apstiprinās sava klienta gada pārskatā.

 

Anita Mihejeva

LZRA izpilddirektore

Starptautiskās organizācijas:

Accountancy Europe  The International Federation of Accountants  Lietuvos auditorių rūmai  Audiitorkogu

Valsts institūcijas:

Grāmatvedības un revīzijas politika Valsts ieņēmumu dienests Finanšu un kapitāla tirgus komisija Valsts kaseValsts kontrole

Latvijas organizācijas:

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera    Latvijas Darba devēju konfederācija  
 

Sadarbības partneri:

logo4 Latvijas Republikas grāmatvežu asociācija