Latviešu  English

Igaunijas zvērinātu revidentu asociācijas valdes priekšsēdētājs Mart-Martin Arengu un Igaunijas e-dok projektu menedžeris Sergei Tšistjakov 23. maijā apmeklē LZRA, lai tiktos ar revidentiem

Atceļā no Tbilisi, kur Igaunijas zvērinātu revidentu asociācijas pārstāvji viesojās Gruzijas zvērinātu revidentu asociācijas 20 gadu jubilejas svinībās, Rīgā ieradās Mart-Martin Arengu un Sergei Tšistjakov, lai tiktos ar revidentiem, kuri jau iepriekšējā revīzijas sezonā ir uzsākuši lietot audita programmu E-dok. Tikšanās mērķis bija uzzināt, kādi ir jautājumi revidentiem-programmas lietotājiem un informēt par programmas uzlabojumiem. Tikšanos vadīja LZRA valdes loceklis Kaspars Rutkis, kā arī Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. konsultants Andris Zībarts.  

Šobrīd programmu Latvijā lieto vairāki revidenti, bet uz tikšanos pieteicās tikai Edīte Sončika, Inese Jegorova un Anita Kaņepa ar palīgu.

K. Rutkis informēja, ka nākamā tikšanās tiem revidentiem, kuri jau lieto programmu, varētu notikt jūnija mēnesī. Savukārt septembrī ir iespējams organizēt apmācības revidentiem, kuri vēl tikai plāno pieteikties uz programmu, kā arī lai atsvaidzinātu zināšanas programmas lietošanā.

Šobrīd jau ir zināms, kādas būs cenas par programmas lietošanu, sākot ar 01.10.2017. Igaunijas kolēģi cenu ir noteikuši par audita līgumu skaitu:

- līdz 10 līgumiem 150,00 EUR/gadā;

- 11 - 30 līgumi - 300,00 EUR/gadā;

- 31 - 80 līgumi - 600,00 EUR/gadā;

- vairāk kā 80 līgumi - 950,00 EUR/gadā.

Līguma projekts tiks nosūtīts revidentiem pēc tā apstiprināšanas LZRA valdē.

 

Mart-Martin Arengu informēja, ka Igaunijā iepriekšējā audita sezonā programmu izmanto 1500 revīzijas līgumu gadījumos, kas sastāda 15% no sniegtajiem ziņojumiem, un lietotāju skaits turpina pieaugt. Šī programma Igaunijā ir paredzēta arī gada pārskata ierobežotās pārbaudes dokumentēšanai. Mart-Martin Arengu ierosināja asociācijām apmainīties ar informāciju, lai programmu pilnvērtīgāk varētu izmantot abās valstīs un nebūtu lieki finansiāli izdevumi.

 

 

Anita Mihejeva

LZRA izpilddirektore

Starptautiskās organizācijas:

Accountancy Europe  The International Federation of Accountants  Lietuvos auditorių rūmai  Audiitorkogu

Valsts institūcijas:

Grāmatvedības un revīzijas politika Valsts ieņēmumu dienests Finanšu un kapitāla tirgus komisija Valsts kaseValsts kontrole

Latvijas organizācijas:

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera    Latvijas Darba devēju konfederācija  
 

Sadarbības partneri:

logo4 Latvijas Republikas grāmatvežu asociācija