Latviešu  English

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) deputāti ir ieinteresēti apspriest zvērinātu revidentu darbības jautājumus

Š.g. 6. maijā LRA frakcijas deputāti uz savas frakcijas sēdi uzaicināja LZRA pārstāvjus, lai pirms jaunā Gada pārskatu likuma pieņemšanas pārrunātu prognozējamās izmaiņas revīziju jomā.

LZRA pārstāvēja valdes priekšsēdētāja Sandra Vilcāne, valdes loceklis Kaspars Rutkis un izpilddirektore Anita Mihejeva.

Kopumā pārrunas tika virzītas pozitīvā savstarpējās sapratnes gultnē. Deputātus interesē notiekošās pārmaiņas un pārrunās viņi vēlējās noskaidrot vairākus jautājumus par zvērinātu revidentu darba kvalitāti un to kontroli. Līdzīgi kā citās tikšanās reizēs, LZRA pārstāvjiem tika uzdots jautājums, kādēļ pašvaldībās pēc gada pārskatu revīzijas Valsts kontrole konstatē nopietnus pārkāpumus. Gan S. Vilcāne, gan K. Rutkis deputātiem skaidroja atšķirības starp Valsts kontroles pieeju, veicot lietderības revīzijas, un zvērinātu revidentu darbu, veicot finanšu pārskatu revīzijas. Kopumā deputāti izprata šīs atšķirības un dalījās pieredzē par gadījumiem, ar kuriem paši sastapušies katrs savā praksē. Tika pieminēti ne tikai negatīvi, bet arī ļoti pozitīvi gadījumi, kad zvērinātu revidentu darbs no deputātu puses tika novērtēts atzinīgi.

Papildus minētajam tikšanās reizē pārrunāja jautājumus par nepieciešamību pēc zvērinātu revidentu rotācijas pašvaldību revīzijas un par izmaiņām, kuras būtu nepieciešamas Iepirkumu likumā, lai pēc iespējas racionālāk pašvaldības izvēlētos zvērinātu revidentu pakalpojumus. Piemēram, noslēdzot revīzijas pakalpojumu līgumu uz vairākiem gadiem un iepirkumā iekļaujot nevis tikai zemākās cenas principu, bet arī citus kritērijus. Par šo un arī citiem aktuāliem jautājumiem LRA frakcijas deputāti vēlētos saņemt LZRA biedru priekšlikumus ar pamatojumu to lietderībai Latvijas ekonomiskajā situācijā.

Starptautiskās organizācijas:

Accountancy Europe  The International Federation of Accountants  Lietuvos auditorių rūmai  Audiitorkogu

Valsts institūcijas:

Grāmatvedības un revīzijas politika Valsts ieņēmumu dienests Finanšu un kapitāla tirgus komisija Valsts kaseValsts kontrole

Latvijas organizācijas:

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera    Latvijas Darba devēju konfederācija  
 

Sadarbības partneri:

logo4 Latvijas Republikas grāmatvežu asociācija